Spíkri

Podeľ sa aj ty so svojimi skúsenosťami s WordPress. Napíš nám krátke info o tebe a o oblasti, o ktorej budeš rozprávať. Spíkri majú samozrejme vstup na WordCamp zdarma.


Monika Zbínová

Blogujeme na WordPresse
„Prečo blogy hýbu svetom? Ak premýšľate o rozbehnutí alebo znovunakopnutí vlastného blogu, WordPress je na blogovanie ideálna platforma! Užitočný návod od spustenia blogu cez výber grafickej témy až po drobné vylepšováky.“

Monika-ZbinovaMonika Zbínová jazyková korektorka, copywriterka a vydavateľka kníh – zakladateľka projektov Červené pero, Kreatívne pero a Písacie pero. Nepracuje pre ľudí, ale s ľuďmi. Venuje sa len tomu, čo ju zaujme a čomu verí. Vo svojom voľnom čase bloguje a vedie komunitné portály E-bookie a Milujeme slovenčinu. Okrem kníh sú jej láskou sociálne médiá a nové technológie.


Alec Kinnear

SEO and WordPress. How WordPress can help you get to the top of Google, step by step.

Alec KinnearAlec, creative director of Foliovison, s.r.o. has been helping businesses succeed online since 2000. Alec is an SEM expert with a background in advertising, as a former Head of Television for Grey Moscow and Senior Television Producer for Bates, Saatchi and Saatchi Russia. Alec maintains a photography and culture weblog at uncoy.com. His dance film Lapinthrope won prizes around the world. Alec holds an Honours B.A. from Trinity College at the University of Toronto in Modern Languages and Literature.


Vladimír Rejholec

Tipy pre WordPress MFA / affiliate site
„Ako vybudovať úspešný obsahový web monetizovaný pomocou PPC či affiliate, čo je dôležité, čo je menej dôležité a aké výhody tu ponúka platforma WordPress.“

Vladimir-RejholecVladimír Rejholec je dlhoročný bloger, veľký fanúšik filmov, seriálov a Formuly 1. Vlastník množstva obsahových webov postavených takmer výlučne na WordPress, nadšenec do monetizácie internetových stránok a SEO teoretik.


Peter Šebo

Ok, mám web… A čo teraz?
„Základné nástroje propagácie skvelých webov (nielen) na WordPress cez všetky tie Fejsbúky, Gúgle + iné možnosti (okrem Google+ :))“

Peter-SeboPeter Šebo študoval na Ekonomickej univerzite v Bratislave, špecializácia Ekonomické teórie a žurnalistika. 4 roky pôsobil ako odborný redaktor pre digitálny marketing v špecializovanom mesačníku Stratégie. Je autor a spoluautor viacerých konferencií (napr. Internet je sexy; prvej konferencie o mobilnom marketingu na Slovensku MMMMX – Mobilný marketing, MobileRulezz, InternetRulezz – All about Facebook…). Je tiež spoluorganizátor národnej súťaže mobilných aplikácií v SR – AppsRulezz, či súťaže marketingových Facebook riešení – FbRulezz a pod. Pravidelne prezentuje na slovenských konferenciách, seminároch či školách a univerzitách. Spolupracuje s najväčšími slovenskými internetovými portálmi, reklamnými agentúrami, digitálnymi agentúrami, PR agentúrami a menšími či väčšími klientmi. Je členom správnej rady Internet Advertising Bureau Slovakia (IAB SR).


Pavol Magic

The Good, The Bad & The Ugly

Pavol-MagicPavol Magic pracuje ako produktový manažér pre Sygic. Takisto je prezidentom ADMA – Asociácie digitálnych marketingových agentúr.
Pracoval pre Etarget ako Head of Communications pre všetkých 9 krajín, v ktorých firma pôsobí. Predtým bol v PR agentúre Seesame, organizácii AIESEC, spoločnosti Dell a ďalších. Medzi jeho klientov patrili firmy ako Motorola, Dell, Siemens, BenQ Mobile, Heineken Slovensko (značky Corgoň, Zlatý bažant, Kelt, Heineken), Henkel, a mnoho ďalších.


Michala Lipková

Approaching Responsive Design. The creative and the technical challenges.

Michala-LipkovaWebdizajnérka Michala je rodáčkou zo Skalice. V minulom roku absolvovala magisterské štúdium v odbore dizajn na Slovenskej technickej univerzite a teraz pokračuje na doktorandskom štúdiu. Michala bola na stáži v Škode Dizajn a študovala na Syddansk Universitet v Dánsku. Michala rada cestuje, dokonca aj do exotického Japonska. Má rada technológie a výborne vychádza s programátormi.


Peter Baran

Optimalizácia WordPressu pre rýchlosť
„Udržiavanie svižnosti WordPresovej stránky. Čo všetko vplýva na jej rýchlosť. Udržiavanie čistoty a efektívnosti databázy.“

Peter_BaranPeter Baran senior programátor spoločnosti Foliovision, s.r.o. Už 5. rok sa venuje vývoju aplikácií pre Web a WordPress. Jeho precíznosť ho vedie k tvorbe efektívnych a minimalistických riešení pre spokojnosť najmä zahraničných klientov. Je fanúšikom open sourcu a jeho filozofie.


Ján Bočínec

Frameworky, Pods a skrytá sila WordPress
„Vývoj komplexných WordPress riešení rýchlo a precízne. Ako vyžmýkať z vašej WordPress aplikácie maximum a stavať na pevných základoch.“

Ján BočínecSlovenský WordPress guru a neskrotný web developer pôsobiaci v slobodnej firme Webikon ako senior programátor. Z jeho vášne pre tento redakčný systém sa postupom času naakumulovalo neskutočné množstvo know-how, o ktoré sa rád podelí na fóre, v článkoch alebo priamo pred vašimi zrakmi. Veľmi dobre chápe, že k open source a WordPress neoddeliteľne patrí živá interaktívna komunita, a preto spolu s kolegami venuje svoj voľný čas aj organizácii WordCampu a podobných stretnutí.


Peter Nemčok

2013 – Rok, v ktorom sa WordPress stal jednotkou už aj na Slovensku
„Súčasný stav používania WordPress na Slovensku. Novinky z komunity WordPress Slovensko a plány do budúcnosti.“

peter nemcokZakladateľ komunitného portálu WordPress Slovensko (WP.sk) a CEO vo webdesign spoločnosti Webikon. S WordPress pracuje od roku 2007 a vďaka svojej jednoduchosti a prehľadnosti mu prirástol k srdcu. Okrem prekladania WordPress do slovenčiny sa venuje poskytovaniu konzultácií z oblastí blízkych WordPress a organizuje WordCamp Slovensko – slovenskú (ne)konferenciu o WordPress.


Michal Kopecký

Perfektný článok
„Ako by mala vyzerať štruktúra, formátovanie a obsah článku, aby ľudia radi vaše články čítali, prečítali ich do konca a spravili to, čo od nich v článku požadujete?“

Michal KopeckýZakladateľ najpopulárnejšieho slovenského blogu o zvádzaní a vzťahoch akozbalit.sk, nadšenec wordpressu, info podnikateľ a online marketér. Vo svojom voľnom čase bloguje, vytvára predajné systémy a produkty, ktoré predáva prostredníctvom email marketingu.


Ing.Ivan Potančok

Tvorba eshopov a zložitejších aplikácii na WordPress
„Skúsenosti s tvorbou eshopov vo wordpress za pomoci WooCommerce. Obmedzenia takéhoto riešenia, moduly, ktoré sa hodia, platobné moduly.“

ing.Ivan PotančokZakladateľ a riaditeľ digitálnej agentúry vibration.sk, ktorá sa zaoberá tvorbou eshopov, weobvých aplikácii, webdizajnom a internetovým marketingom. Webdizajnom sa zaoberá už 13 rokov. Vyštudoval informačné systémy na FIIT STUBA.


Mária Jellušová

Projektový manažment pri tvorbe webov
„Ako manažér projektu môže urobiť šťastným klienta a zároveň aj seba samého.“

Mária JellušováMária, ako hovorí jej obľúbený autor komixov, „pochádza z internetu“. Študovala manažment na UK a už od školských čias nebola offline. Preskákala si už veľa webových tímov a aktuálne pracuje pre InterWay. Cez jej ruky prešli desiatky webov od malých blogov, cez klasické korporátne weby až po jeden z top 10 najsledovanejších webov na Slovensku.

Komentáre sú zakázané.